Spolupráca s rodičmi - 2019/2020

Spolupráca s rodičmi - 2018/2019

Spolupráca s rodičmi - 2017/2018

Rodičovské čítanie - rod. Tokárova- 2.ročník

   Tento triedny projekt spočíva v tom, že rodičia si pripravia zaujímavý článok pre deti, ktorý potom prezentujú pred celou triedou. Svojou aktivitou prispievajú k rozvoju čitateľskej gramotnosti. Rodina Tokárova obohatila túto aktivitu veľmi zaujímavou činnosťou. Spoločne s deťmi vybudovala malý domček. Použili pri tom materiál ako pri naozajstnom dome.

Spolupráca s rodičmi - 2016/2017

Prvotriedne hviezdne nebo 1.ročník - p. Andor Katona

  Zmysel tohto projektu spočíva v tom, že dieťa je "hviezdou týždňa" - má určité výsady a primerane si ich užíva. Jeden deň v týždni si pripraví s rodičmi nejakú zaujímavú aktivitu, ktorú potom spoločne realizujú s celou triedou. Od 1.ročníka sa tak vytváraju vzťahy medzi školou a rodinou, deti poznávajú rodičov svojich spolužiakov, rodičia poznávajú deti, ktoré navštevujú spoločnú triedu, vidia vlastné dieťa pracovať v kolektíve, oboznamujú sa s prácou učiteľa, atď.

Prvotriedne hviezdne nebo 1.ročník - p. Lucia Belászová

Prvotriedne hviezdne nebo 1.ročník - p. Otto Hajdók

Prvotriedne hviezdne nebo 1.ročník - p. Ivan Krajník

Rodičovské čítanie

  V druhom ročníku je projekt zameraný na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Čitateľské návyky rodičov totiž vo veľkej miere ovplyvňujú aj vytváranie čitateľských návykov u deti. Jeden deň v týždni spolu s rodičmi zdieľame spoločný čas pri nimi vybratej knihe. Samozrejme, že nestihneme prečítať celú knihu, len nejakú motivačnú časť, ktorá deti nasmeruje k výberu literatúry. Rodičia prinesú knihu, porozprávajú o nej, prečítajú úryvok, nechajú nám ju na určitý čas a my si ju spoločne čítame.